OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Obróbka CNC podkładek metalowych – zastosowanie w przemyśle

Podkładki metalowe zyskują na swojej popularności. Jesteśmy świadomi, że do ich precyzyjnego wykonania potrzebny jest najwyższej jakości system pracy obejmujący zarówno nowoczesny park maszyn, którym dysponujemy, jaki i odpowiedniej klasy materiały.

Nasza jakość i obsługa sprawiają, że jesteśmy jednym z wiodących dostawców precyzyjnych, niestandardowych podkładek regulacyjnych. Oferujemy wysokiej jakości produkcję szeregu podkładek metalowych, w tym podkładek płaskich lub laminowanych. 

Oferujemy specjalistyczne podkładki i elementy dystansowe wykonane podczas obróbki CNC aluminium, stali nierdzewnej, neoprenu, mosiądzu, miedzi i innych materiałów. Jesteśmy elastyczni i zawsze dbamy o spełnienie wszystkich potrzeb klienta.

obróbka cnc podkładek z metalu

Do czego służą podkładki dystansowe?

Metalowe podkładki najczęściej sprawdzają się do wyrównywania odstępów między dwoma powierzchniami. Pozwalają na kompensację zużycia lub akumulację tolerancji (odchylenie wymiarowe).

Innym powszechnym zastosowaniem podkładek regulacyjnych jest regulacja łożyska. Podkładki są wszechstronne, dlatego znajdują zastosowanie w tak wiele branżach. 

Luki między komponentami mogą prowadzić do poruszania się luźno dopasowanych części wewnątrz. W konsekwencji może to spowodować uszkodzenia spowodowane tarciem oraz zużycie wewnątrz maszyn. Zamontowanie podkładki w miejscu szczeliny pomaga w zniwelowaniu miejsca na niepotrzebny ruch.

Zalety podkładek metalowych

Metal jest popularny w zastosowaniach związanych z redukcją tarcia ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość. Ponadto wykazują odporność na korozję w środowiskach, w których występuje olej opałowy, benzyna, nafta i alkohol. Metalowe podkładki wykazują również doskonałą przewodność elektryczną.

Po zamontowaniu podkładki ryzyko uszkodzenia i zagrożenia bezpieczeństwa projektu jest zminimalizowane. Podkładki dystansowe zostały zaprojektowane w celu optymalizacji wydajności i ochrony maszyn. Zamontowanie podkładki wewnątrz urządzenia może pomóc zaoszczędzić pieniądze oraz zmaksymalizować wydajność pracy, zapobiegając niepotrzebnym uszkodzeniom. 

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie podkładek metalowych CNC zapraszamy do kontaktu z naszymi profesjonalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą podjąć odpowiednie decyzje.