OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Obróbka poliacetalu

Poliacetal (występujący również pod nazwą handlową Ertacetal, Tecaform, Derlin, Boracetal) jest doskonały do obróbki CNC.

Oferujemy:

  • toczenie poliamidu,
  • frezowanie poliamidu,
  • wiercenie poliamidu,
  • cięcie poliamidu.

Produkcja części maszyn z poliacetalu na zamówienie

Obróbka skrawaniem pozwala nam na produkcję części maszyn i różnego rodzaju urządzeń na zamówienie klienta. Wszystkie nasze zamówienia charakteryzuje najwyższa jakość, terminowość i precyzja. Dostarczamy na terenie całej Polski i Europy.

Realizowane przez nas zamówienia na części maszyn z poliacetalu gwarantują niezawodność i długotrwałość, ze względu na używany przy produkcji wysokiej jakości poliacetal.

obróbka poliacetalu pom c

Części do maszyn i urządzeń z poliacetalu

Poliacetal jest popularnym tworzywem do obróbki CNC. Dodatkowo oferujemy Państwu obróbkę CNC różnych gatunków poliacetalu, tj.

  • obróbka POM H,
  • obróbka POM C,
  • obróbka poliacetalu antystatycznego,

Poliacetal świetnie radzi sobie przy produkcji części dla infrastruktury, urządzeń przemysłowych czy elementów zaawansowanej technologii. Cechuje go szereg zalet wynikających z jego zastosowania, np: dobra stabilność wymiarowa, odporność na działania chemikaliów, lekkość w porównaniu do pozostałych tworzyw, niska absorbcja wilgoci.

Te i inne cechy skutkują częstą produkcją części CNC z poliacetalu do maszyn i urządzeń.

Obróbka CNC poliacetalu – właściwości i zastosowanie

Poliacetal jest często wykorzystywanym tworzywem ze względu na swoje korzystne właściwości. Cechuje go niski współczynnik tarcia, mała absorpcja wilgoci, doskonałe właściwości ślizgowe. Jego temperatura pracy stałej wynosi 110°C. Dodatkowo jest odporny na działanie chemiczne oraz posiada dużą wytrzymałość mechaniczną.

Części CNC z poliacetalu najczęściej znajdują zastosowanie w różnego rodzaju sprzętach medycznych oraz przemyśle mechanicznym. Bardzo często korzysta się z jego dobrych właściwości ślizgowych używając go przy produkcji tego typu elementów. Dodatkowo świetnie radzi sobie jako łożyska, tuleje, uszczelki, uchwyty, elementy izolacyjne, a nawet jako części do kontaktu z żywnością.

Obróbka CNC poliacetalu – charakterystyka

Obróbka CNC poliacetalu to nowoczesny proces, który dzięki sterowanej komputerowo technologii cyfrowej polega na zastosowaniu odpowiednio zaprogramowanych maszyn, tj. tokarek, frezarek, szlifiarek, wierteł w celu usunięcia niepotrzebnych naddatków poliacetalu oraz uzyskania perfekcyjnie wykończonego elementu produkcji CNC.

Atutem części CNC z poliacetalu jest fakt, że jest to tworzywo z atestem FDA do kontaktu z żywnością. Dzięki temu zyskuje szereg kolejnych zastosowań i wzrasta jego poziom jakości oraz bezpieczeństwa. Części POM C znajdziemy także przy produkcji wielu precyzyjnych części dla niestandardowych zastosowań.