OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Jak projektować części z tworzyw cięte na wymiar

Nasza firma od lat zajmuje się projektowaniem części z tworzywa sztucznego pod kątem możliwości produkcyjnych obejmuje wiele ważnych czynników, które dotyczą wszystkich obszarów projektowania części, oprzyrządowania, doboru materiałów i produkcji. Po pierwsze, ważne jest, aby budować części wokół potrzeb funkcjonalnych, mając na uwadze założenia projektowe lub końcowe zastosowanie. Rozważ zmniejszenie masy, wyeliminowanie etapów produkcji i montażu, ulepszenie elementów konstrukcyjnych, obniżenie kosztów i szybsze wprowadzanie produktów na rynek.

Projektowanie części z tworzyw ciętych na wymiar

Dlaczego projektowanie produktów jest istotne

  • Ponieważ obejmuje analizę, która pozwala zrozumieć prawdziwe potrzeby rynku i sposób, w jaki produkt pomaga rozwiązać Twoje problemy.
  • Opiera się na kluczowych aspektach rozwoju firmy, takich jak doświadczenie klienta i użytkownika, marketing i sprzedaż.
  • Pomaga określić funkcje i materiały, zgodnie z którymi jest adresowany.
  • Pozwala podejmować lepsze decyzje, na przykład od wyboru surowca, dzięki etapowi testowania, który pokazuje błędy lub możliwości przed wejściem na rynek.

Etapy projektowania części z tworzyw ciętych na wymiar

Od momentu wymyślenia aż do przedstawienia konsumentowi, każdy obiekt projektowy przechodzi proces twórczy, który składa się z pięciu etapów, przejrzymy je poniżej:

 Pojawienie się pomysłu 

Powstaje wykonalny pomysł i aby go rozwinąć, należy zadać kilka pytań o to, co, jak, dlaczego, dla kogo, gdzie i kiedy projektu kreatywnego.

Szkicowanie
Po ustaleniu koncepcji i powodów projektu, następuje proces abstrakcji, w którym kształty i elementy składające się na dzieło twórcze są szkicowane i rozwijane.

Integracja i testowanie
Wygląd i funkcjonalność są zintegrowane, aby nadać projektowi uzasadniony kształt. Na tym etapie przeprowadzane są również odpowiednie testy użytkowania i obrazu, aby dowiedzieć się, czy opracowany produkt odniósł sukces.

Publikacja

Na tym etapie obiekt wzoru jest udostępniany konsumentowi, a jego zakres, poziomy sprzedaży i oczekiwany sukces, jaki może osiągnąć, są testowane.

Konsolidacja
Jeśli produkt uzyska jakość integracji z życiem konsumenta, sukces zostanie skonsumowany. Od tego momentu produkt może modyfikować nawyki lub wpływać na zachowania. Ale nie trać z oczu produktu, nie zapominaj, że konkurencja zawsze będzie wprowadzać innowacje, a produkty zawsze można odnowić.

Projektowanie części z tworzyw konstrukcyjnych

Jakie są części z tworzyw sztucznych, które można przyciąć na wymiar

Istnieją różne rodzaje tworzyw sztucznych, w których można wykonywać niestandardowe cięcia, jednymi z najbardziej znanych są:

  • Akrylonitrylo-butadien-styren
  • Poliacetal, akryl
  • Poliamid
  • Poliwęglan
  • Polietylen i poliuretan

Podobnie, istnieją mechanizmy, które są bardziej ograniczone niż inne, aby wykonać cięcia, z tego samego powodu zalecamy wybranie najlepszej metody dla rodzaju materiału.

Wiele firm, które z nami współpracują, ma już zaprojektowane części. Ale jeśli jest to nowa część i potrzebujesz usług projektowania, prototypowania może wesprzeć Cię w tych powiązanych usługach. Zapraszamy do współpracy !!!