OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Szlifowanie CNC – usuwanie śladów frezowania

Szlifierka CNC – jest automatycznie sterowaną maszyną do szlifowania. Maszyna ta jest odpowiedzialna za udoskonalanie wykończenia powierzchni produktów końcowych, które są wykonane z metali i tworzyw konstrukcyjnych, poprzez usuwanie materiałów z przedmiotów obrabianych za pomocą ściernic. Są to przede wszystkim maszyny wykończeniowe. W przypadku prac okrągłych maszynista często usuwa znaczne ilości materiału za pomocą tokarki przed przeniesieniem części do szlifierki cylindrycznej w celu wykonania operacji wykończeniowej.

Profesjonalne usługi szlifowania

Jakie są główne cechy szlifierki CNC ?

Szlifierka CNC składa się głównie z głowicy wrzeciona szlifierskiego utrzymującej obrabiany przedmiot, podczas gdy ściernica usuwa materiał z boków bocznych lub z przodu. Możliwe jest tworzenie różnych kształtów na części, w tym płaskich powierzchni, stopni, rowków i faz, za pomocą szlifierki do powierzchni.

Podstawowe zastosowanie szlifierki CNC

Przemysł motoryzacyjny:

Zastosowania motoryzacyjne w szlifierkach są obfite i obejmują cylindry hamulcowe, tłoki hamulcowe i kierownicze, wały wielowypustowe i zębate, korbowody, wałki rozrządu i wały korbowe. Chociaż głowice cylindrów są zazwyczaj frezowane, szlifierki do płaszczyzn doskonale wykonują precyzyjną pracę przy precyzyjnym szlifowaniu powierzchni czołowej głowicy cylindrów.

Przemysł lotniczy:

Przemysł lotniczy jest dobrze znany z tego, że wymaga materiałów swoich komponentów, aby przetrwać w trudnym środowisku silników lotniczych. W rezultacie te części o wysokiej wytrzymałości mogą być koszmarem do cięcia na frezarkach i tokarkach za pomocą konwencjonalnych narzędzi i procesów skrawających. Na szczęście te cechy, które sprawiają, że materiały te są trudne w obróbce, mogą również sprawić, że będą one odpowiednie do precyzyjnego szlifowania. Pierścienie turbiny i wały turbiny to dwa z wielu komponentów lotniczych powszechnie precyzyjnie szlifowanych.

Przemysł medyczny:

Sprzęt dla przemysłu medycznego oferuje kilka wyzwań związanych ze szlifowaniem. Na przykład części muszą być odporne na korozję i zużycie, aby zapewnić ich trwałość i wytrzymać metody czyszczenia i dezynfekcji, z którymi będą musiały się zmierzyć. Z tego powodu komponenty medyczne są często wykonane ze stali nierdzewnej i tytanu, co utrudnia ich obróbkę przy użyciu konwencjonalnych metod. Producenci medyczni korzystają ze szlifierek powierzchniowych, szlifierek cylindrycznych i szlifierek bezkłowych, gdy tradycyjna obróbka nie może uzyskać precyzyjnych wyników, których oczekują ich klienci.

Szlifowanie CNC – sprawdź jakie są sposoby szlifowania

Szlifowanie profilowe CNC:

Podczas szlifowania profilowego, które może być wykonywane zarówno przy szlifowaniu posuwisto-zwrotnym, jak i pełzającym, ściernica jest obciągana profilem, który ma być wykonany. Celem jest tu uzyskanie pożądanego kształtu i tolerancji geometrii obrabianych przedmiotów.

Szlifowanie na okrągło CNC:

Wykorzystywane do szlifowania otworów lub innych przestrzeni o kształcie okręgu (zewnętrznych i wewnętrznych), uzyskanych w wyniku obróbki numerycznej we frezarkach lub tokarkach. Umożliwia uzyskanie wysokiej gładkości w obrębie otworu (np. cylindra w bloku silnika).

Szlifowanie na płasko CNC:

Jest procedurą obróbki ściernej, w której metalowa część jest polerowana przez ściernicę, która obraca się z dużą prędkością i usuwa małe wióry. Szlifowanie służy do wykończenia, pozostawiając powierzchnię idealnie gładką i wypolerowaną, w ramach wcześniej ustalonych wymiarów. W przypadku płaskich powierzchni zwykle stosuje się szlifierkę orbitalną.

Szlifowanie metodą CNC

Rola szlifowania w procesie obróbki CNC

Zadbanie o odpowiednie parametry powierzchni wytwarzanego detalu jest ważne z kilku powodów:

  • oczyszczenia i wygładzenia powierzchni,
  • usuwania śladów poprzednich procesów związanych z obróbką (frezowanie, toczenie, wiercenie, etc.),
  • usuwania lub stępienia zadziorów i ostrych krawędzi, które mogą uszkodzić maszynę, wykorzystującą dany element,
  • nadawaniu powierzchniom połysku i pożądanego stopnia gładkości.

Nasza praca zespołowa, szczegółowa wiedza na temat szlifowania powierzchni i pasja do precyzji sprawiają, że jesteśmy jednym z najlepszych dostawców usług szlifowania płaszczyzn, a nasze opłacalne rozwiązania przekroczą Twoje oczekiwania.

Zapraszamy do kontaktu!!!