OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Produkcja podkładek gumowych

Podkładki są płytami w kształcie dysku z centralnym otworem stosowanym do podtrzymywania systemów mocowania, takich jak zespoły lub, poprzez rozłożenie obciążenia elementu złącznego, działanie jako przekładka lub izolator lub zapobieganie poluzowaniu zespołu. Komponenty te są dostępne w szerokiej gamie materiałów metalowych i niemetalowych, średnicach zewnętrznych i wewnętrznych oraz grubościach, aby pasowały do wielu zastosowań. Określenie optymalnego typu myjki do użycia zależy w dużej mierze od wymagań aplikacji, ponieważ każdy typ wykonuje różne funkcje. Od lotnictwa po przemysł motoryzacyjny, od elektroniki po inżynierię, od medycyny po górnictwo; Niezależnie od sektora, podkładki gumowe są konsekwentnie preferowane jako sposób tworzenia nieprzepuszczalnego połączenia.

Produkcja podkładek gumowych

Jakie są zalety podkładki gumowej

Istnieje wiele powodów, dla których gumowe podkładki dobrze pasują do wielu sytuacji i okoliczności. Oto tylko kilka z wielu korzyści, jakie guma oferuje w porównaniu z innymi alternatywnymi materiałami, jeśli chodzi o tworzenie podkładki lub pierścienia uszczelniającego o przekroju okrągłym między dwiema częściami składowymi sprzętu, maszyny lub innej aparatury roboczej. Nawet w bardzo niskich temperaturach guma (zwłaszcza kauczuk silikonowy) zachowuje wysoki stopień elastyczności, co oznacza, że pochłania nacisk wywierany na nią i dostosowuje się do konturów rowka. Guma jest w stanie wytrzymać ekstremalne temperatury na obu końcach skali. W szczególności guma silikonowa może tolerować niskie temperatury do -100 ° C i wysokie do 310 ° C To sprawia, że gumowe podkładki są idealne w środowiskach podatnych na ogromne wahania temperatury.

Cięcie podkładek

Nasze możliwości sprawiają, że każda produkowana przez nas podkładka może mieć inną średnicę, grubość, szerokość, długość i być produkowana z innego materiału. Jednak abyśmy mogli zaproponować naszym odbiorcom takie możliwości niezbędny jest odpowiedni park maszyn:

Wycinanie podkładek ploterem – to skuteczna i dokładna maszyna, która może ciąć szeroką gamę materiałów do pożądanego kształtu lub projektu. Podczas cięcia ploterem komputer steruje ruchem ostrego ostrza po powierzchni materiału. Ten blok służy do wycinania kształtów niestandardowych, zwykle przy użyciu danych rysunku jako pliku .dxf lub drg.

Podkładki wycinane Waterjet – cięcie strumieniem wody oferuje niesamowitą dokładność dzięki koordynacji oprogramowania komputerowego i ścisłej kontroli. Tolerancja może być utrzymywana jako +/- .002″ dla niektórych materiałów

Cięcie laserem – technologia laserowa wykorzystuje procesy obróbki laserowej do cięcia szerokiej gamy gum, kompozytów i tworzyw sztucznych, aby zapewnić przewagę konkurencyjną klientom poszukującym niestandardowych uszczelek i podkładek.

cięcie podkładek

Rodzaj podkładek gumowych

Guma ma ogromne zalety, takie jak wysoka elastyczność, giętkość i podatność. Czynniki te sprawiają, że guma jest idealna do wielu zadań. Jednak różne rodzaje gumy przynoszą korzyści różnym zastosowaniom:

Podkładki silikonowe – mogą wytrzymać ekstremalne temperatury (zarówno gorące, jak i zimne). Obejmuje to suchy lub wilgotny klimat. Ponadto działają z zestawami o niskiej kompresji i są odporne na takie elementy, jak światło UV i grzyby.

Podkładki EPDM – wytrzymują również ekstremalne temperatury. Są odporne na działanie takich elementów, jak ozon, para wodna, alkohole i płyny hamulcowe. Oferując jednocześnie niską przepuszczalność gazu. Wiadomo, że mają właściwości dielektryczne, które zapewniają ochronę przed prądami elektrycznymi. Ponadto jest odporny na ciepło i ma doskonałą stabilność koloru.

Podkładki z gumy neoprenowej – to kolejna guma, która dobrze wietrzy i jest odporna na oleje, ropę naftową i rozpuszczalniki. Ponadto jest odporny na freony, wysokoanilinowe oleje punktowe i łagodne kwasy. Neopren jest powszechnym materiałem w zastosowaniach elastomerów ogólnego zastosowania.

Rodzaje podkładek

Wybór gumowej podkładki odpowiedniej dla Ciebie

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których podkładki gumowe oferują wysokiej jakości i kompleksowe rozwiązanie problemów związanych z uszczelnieniami w wielu różnych branżach. Jeśli chcesz skorzystać z niesamowitych właściwości tego wszechstronnego materiału, zapoznaj się z naszą ofertą gumowych podkładek oraz zapraszam do zapoznanie się z naszą ofertą obróbki tworzyw konstrukcyjnych.