OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Podkładki pod balustrady na wymiar

Wieloletnie doświadczenie, doskonale wyposażony park maszynowy oraz dostęp do materiałów pozwala nam sprostać wymaganiom i zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Podkładki gumowe są szeroko stosowane w wielu dziedzinach przemysłu. Ich funkcją jest chronienie wszelkich powłok przed zgniataniem czy zadrapaniem podczas wkręcania śruby. Wyrównują również elementy łączne. Wykonywane podkładki charakteryzuje wysoka jakość i dokładność, gdyż produkcja podkładek odbywa się pod okiem specjalistów.

balustrada podkładka

Produkcja podkładek pod balustrady

Z technicznego punktu widzenia wykorzystywane współcześnie podkładki pod balustrady to nic innego jak płaskie tarcze stosowane w miejscach, w których istnieje konieczność wyregulowania tzw. luzu osiowego. Elementy te dostępne są w wielu wariantach – nie tylko jeśli chodzi o rozmiar, ale także o materiał, z którego zostały wyprodukowane. Wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się podkładki wykonane z EPDM lub spenionego PCV. Wykorzystanie tego typu materiału powoduje że są wyjątkowo wytrzymałe. Do wykonania danej podkładki potrzebny jest rysunek wykonawczy mówiący o kształcie, rozmiarze, wielkości, rozmieszczeniu otworów ( jeśli są potrzebne ) oraz materiale z którego ma być wykonana podkładka. Jeśli wszystkie kryteria są spełnione możliwe jest wykonanie podkładki niestandardowej pod wymiar.

podkładki

Z jakich materiałów wykonać podkładkę balustradową

Do wykonania tego typu podkładki stosuje się najczęściej materiał :  

  • Materiał EPDM – jest to rodzaj gumy, wyróżnia się wyjątkowo dobrą możliwością do odwracalnej deformacji, która następuje pod wpływem działań sił mechanicznych. Deformacja powstaje z zachowaniem struktury ciągłości materiału. Właściwość ta nie ulega zmianie, nawet w obliczu temperatury sięgającej do +110st. Celsjusza. Guma EPDM zostaje elastyczna nawet w zderzeniu z temperaturą -40st. Celsjusza poniżej zera.
  • Spienione PCV – na postać płyt wykonanych z polichlorku winylu i wytworzonych z zastosowaniem techniki swobodnego spieniania. Tak wyprodukowany materiał posiada regularną strukturę wewnętrzną oraz zamknięte komórki, a z zewnątrz wyróżnia się gładką powierzchnią. Doskonale nadaje się na odizolowania elementu mocującego od powierzchni nie powodując żadnego rodzaju uszkodzeń.
materiał na podkładki

Więcej na temat naszej oferty na naszej stronie internetowej

Zapraszamy do współpracy, w przypadku pytań jesteśmy do państwa dyspozycji.