OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Kluczowe wytyczne dotyczące obróbki skrawaniem tworzyw sztucznych

Obróbka skrawaniem to proces produkcyjny, w którym blok tworzywa sztucznego jest umieszczany na ruchomym narzędziu tnącym, które usuwa nadmiar materiału. Frez podąża ustaloną ścieżką narzędzia, kierując się cyfrowym plikiem projektowym, aby ukształtować końcową część. Obróbka CNC jest popularną metodą produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Dzięki temu procesowi produkcyjnemu można szybko tworzyć tysiące spójnych, dokładnych części o niewiarygodnie wąskich tolerancjach.

Dzięki obróbce  tworzyw sztucznych (wiercenie, toczenie lub frezowanie ) możliwe jest produkowanie wiele różnych rodzajów części w tym:

  • Urządzenia medyczne, takie jak dentystyczne przewodniki chirurgiczne i implanty kardiologiczne,
  • Komponenty dla przemysłu spożywczego, takie jak listwy natryskowe i części linii montażowej,
  • Elementy półprzewodnikowe, takie jak izolatory elektryczne i hermetyczne uszczelki,
  • Komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego, takie jak gniazda zaworów i przekładnie pomp.

Toczenie tworzyw sztucznych CNC

Toczenie CNC polega na trzymaniu kawałka tworzywa sztucznego na miejscu na tokarce, która jest następnie obracana w stosunku do narzędzia tnącego w ruchu obrotowym lub obrotowym. Istnieje wiele różnych form toczenia CNC, z których każda ma swoje unikalne cele i wyniki.

Wytyczne dotyczące tworzenia części z tworzyw sztucznych za pomocą tokarek CNC obejmują:

  • Zminimalizuj tarcie, upewniając się, że krawędzie tnące mają ujemne nachylenie do tyłu,
  • Zastosowanie dużych kątów reliefowych dla krawędzi tnących,
  • Polerowanie górnych powierzchni w celu zmniejszenia gromadzenia się materiału i uzyskania lepszego wykończenia powierzchni,
  • Zastosowanie cienkich płytek z węglików spiekanych.

Nasza firma znajdujemy się  produkcją części toczonych z tworzyw sztucznych. W naszych tokarkach CNC jesteśmy wstanie wykonać zarówno jedną jak i tysiące sztuk. Produkujemy według Twoich rysunków lub wykonujemy rysunki dla Ciebie. Dzięki naszemu nowoczesnemu parkowi maszynowemu nie ma prawie żadnych ograniczeń co do kształtów i obróbki.

Frezowanie tworzy sztucznych

Frezowanie tworzyw sztucznych to metoda obróbki skrawaniem wykorzystywana do wytworzenia części z różnego rodzaju polimerów. Podobnie jak w przypadku obróbki metali (stali, aluminium) czy innych materiałów, może być wykonywana zarówno przy pomocy frezarek CNC jak i tradycyjnych. Jest to forma obróbki ubytkowej, co oznacza, że po obrobieniu, część wytworzona przy pomocy tej technologii jest lżejsza od bloku materiału, z którego jest wykonana. Chociaż sama technologia obróbki skrawania polimerów jest bardzo zbliżona do tej stosowanej przy obróbce metali, to specyfika tworzyw sztucznych wymaga zastosowania nieco innych narzędzi oraz technik pracy.

Wytyczne dotyczące tworzenia części z tworzyw sztucznych za pomocą frezowania CNC obejmują:

  • Użyj narzędzi węglowych, jeśli obrabiasz tworzywo termoplastyczne wzmocnione włóknem szklanym lub węglowym,
  • Zastosowanie zacisków do wyższych prędkości wrzeciona.

Obróbka tworzyw sztucznych dla twojej firmy

Jeśli rozważasz zastosowanie obróbki CNC z tworzyw sztucznych w swojej firmie, skontaktuj się z renomowaną firmą, która specjalizuje się w tym procesie i jest w stanie pomóc Ci ustalić, czy jest to właściwe rozwiązanie dla Twoich potrzeb. Nasza firma dysponujemy szeroką gamą maszyn CNC, które pozwalają nam obrabiać tworzywa sztuczne w złożone kształty przy bardzo minimalnej zmienności. Nasze frezarki i tokarki CNC są jednymi z najbardziej zaawansowanych na świecie i pozwalają nam tworzyć niemal każdy kształt lub projekt, którego wymagają nasi klienci.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy pomóc w zakresie obróbki CNC z tworzyw sztucznych.