OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Jakie materiały można frezować

Podczas tworzenia części jedną z najważniejszych decyzji, przed którą musi stanąć inżynier projektujący, jest rodzaj użytego materiału. Dobór materiału w dużej mierze zadecyduje o funkcjonalności i wyglądzie danego elementu, a także o tym, jak dobrze będzie on trzymał się w czasie. W przeszłości opcje materiałowe były dość ograniczone, ale w dzisiejszym środowisku produkcyjnym lista dostępnych materiałów może wydawać się nieskończona. Co tydzień na rynek trafiają nowe metale i tworzywa sztuczne, a wszystkie zachwalają wyjątkowe korzyści w zakresie formy i funkcji.

Obróbka frezowania CNC

Materiały stosowane w obróbce frezowania CNC

Ze względu na przytłaczającą gamę materiałów dostępnych dla projektantów i inżynierów, omówmy niektóre z najpopularniejszych obecnie materiałów poddawanych obróbce CNC:

Tworzywa sztuczne – mogą być stosowane, jako niedrogi, niemetalowy, nieprzewodzący prąd surowiec do obróbki skrawaniem. Ponieważ tworzywa sztuczne są obojętne i można je modyfikować, aby pasowały do ​​szeregu różnych właściwości, części obrabiane z tworzyw sztucznych są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, w tym w medycynie, elektronice, przemyśle i zastosowaniach naukowych. Znany z gładkiego formowania wtryskowego i wyjątkowo niskich kosztów

Aluminium jest jednym z najczęściej obrabianych metali. Jest powszechnie dostępny i ma niższą cenę niż wiele innych materiałów. Aluminium ma doskonały stosunek wytrzymałości do wagi. Obrabia szybko i zachowuje dokładność wymiarową. Może być anodowany w celu barwienia powierzchni i zwiększenia odporności na zużycie.

Mosiądz do obróbki swobodnej to kolejny ekonomiczny materiał alternatywny. Zalety obróbki mosiądzu to łatwość obróbki, gładkie, czyste wykończenie, nieiskrzące, dobrze trzyma tolerancje i gwinty. Mosiądz jest lepszy w przypadku skomplikowanych części wymagających zaawansowanych funkcji i nie powinien być stosowany w produktach półprzewodnikowych.

Miedź jest jednym z najbardziej przewodzących dostępnych materiałów i jest najczęściej stosowana w elektronice. Może być trudna w obróbce i wiąże się z wyższymi kosztami, ale miedź jest wysoce odporna na korozję (mało prawdopodobne, aby rdzewiała) i ma wysoką przewodność cieplną, co czyni ją idealnym wyborem dla części samochodowych.

Stal – to jeden z najpopularniejszych metali dla wszelkiego rodzaju producentów, ceniony za swoją wytrzymałość i trwałość. Stal, podobnie jak stal nierdzewna, opiera się na gatunku, który ma określony cel. Stal jest łatwa do spawania w porównaniu z innymi popularnymi materiałami.

Stal nierdzewna – jest droższą opcją, ale ma dodatkowe zalety, dzięki którym jest warta swojej ceny w wielu zastosowaniach. Stal nierdzewna występuje w różnych stopach. Jest niezwykle mocny, stosunkowo łatwy w obróbce i można go łatwo formować i spawać. Większość stali nierdzewnych jest niemagnetyczna i wyjątkowo odporna na korozję.

Materiały stosowane w obróbce frezowania CNC

Ze względu na liczbę różnych materiałów, które istnieją i są najczęściej używane przez duże gałęzie przemysłu, ustalenie ogólnych zaleceń lub porad dotyczących frezowania różnych materiałów jest nieco skomplikowane. Możliwe jest jednak zdefiniowanie najczęstszych z nich, ponieważ to właśnie one mogą najbardziej zmienić, jakość wykonywanej pracy.

W naszej firmie zajmującej się obróbką skrawaniem, posiadamy wszystkie narzędzia i procedury techniczne do wykonywania frezowania różnych materiałów. Z tego powodu mamy najlepszą siłę roboczą dostępną na wyciągnięcie ręki i gwarantujemy całą pracę, jaką możemy dla Ciebie wykonać. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, jakość narzędzia do operacji, a my, jako wyspecjalizowana firma w sektorze obróbki skrawaniem, gwarantujemy to przy użyciu technologii, takich jak obróbka CNC