OBRÓBKA SKRAWANIEM CNC - Frezowanie, Toczenie, Gięcie, Walcowanie

Napisz

cnc@metalprec.pl

Zadzwoń

797 505 645

Frezowanie tworzyw

Tworzywa sztuczne są niezaprzeczalnie niezbędne dla nowoczesnego przemysłu — i nie bez powodu. Jego właściwości mechaniczne, chemiczne i biologiczne w połączeniu z obfitością i różnorodnością sprawiają, że jest to niemal idealny materiał do zastosowań inżynierskich. Jednak tworzywo sztuczne musi zostać przekształcone z surowca w części robocze i zespoły, co może obejmować wiele różnych procedur produkcyjnych.

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w precyzyjnej odróbce skrawaniem. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn jesteśmy wstanie wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta. Obrabiamy szereg różnorodnych materiałów, nasza elastyczność pozwala na produkcję elementów obrabianych CNC praktycznie dla każdej branży.

Nasze usługi:

frezowanie CNC poliamidu

frezowanie CNC teflonu

frezowanie CNC poliacetalu

frezowanie CNC polietylenu

Obróbka tworzyw sztucznych

Naszą specjalnością jest frezowanie tworzyw sztucznych. Dzięki dostępowi do nowoczesnego parku maszynowego możemy zaoferować krótkie terminy realizacji. Nasze produkty wysyłamy w dowolne miejsce w Polsce i Europie. Zapraszam do wysyłania zapytań. Odpowiemy na wszystkie pytania bez zwłoki. Zapewniamy również wsparcie techniczne w doborze odpowiedniej technologii i materiałów.

Frezowane części z tworzyw

Frezowanie to najpopularniejszy rodzaj obróbki CNC. Proces frezowania CNC może przetwarzać wiele różnych rodzajów metali, tworzyw sztucznych w celu precyzyjnego wytwarzania skomplikowanych części. Elementy frezowane znalazły zastosowanie w wielu branżach przemysłu np.

 • górniczy
 • rolniczy
 • lotniczy
 • medyczny
 • samochodowy
 • elektryczny itd.

Co to jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC to proces obróbki, który wykorzystuje skomputeryzowane sterowanie do zarządzania ruchem i działaniem wielopunktowych obrotowych narzędzi skrawających. Podczas gdy narzędzia obracają się i poruszają po powierzchni obrabianego przedmiotu, powoli usuwają nadmiar materiału, aby uzyskać pożądany kształt i rozmiar.

Frezowania CNC wykorzystują technikę komputerową do wykonania danego elementu podstawowe etapy produkcji:

 • Projektowanie modelu CAD frezowania CNC,
 • Przekształcanie modelu CAD w program do frezowania CNC,
 • Konfiguracja frezarki CNC,
 • Wycinanie małych kawałków z materiału bloku w celu uzyskania przybliżonego kształtu,
 • Wykonywanie operacji frezowania CNC z większą precyzją i dokładnością,

Usługi frezowania poliamidu, teflonu, poliacetalu, polietylenu

Frezowanie zwykłe – służy do obróbki powierzchni płaskich i poziomych. Ten rodzaj frezowania nazywany jest również frezowaniem płyt. Ten proces frezowania wykorzystuje narzędzia tnące do usuwania materiału wzdłuż powierzchni przedmiotu obrabianego.

Frezowanie czołowe – to obróbka płaszczyzny pod kątem prostym do osi narzędzia. Narzędzie używane do tego procesu ma zęby na obwodzie i na powierzchni czołowej narzędzia. Każda grupa zębów ma określoną funkcję, zęby obwodowe są cięte, a zęby twarzowe są wykańczane. Frezowanie czołowe może zapewnić wyższą jakość wykończenia i może być stosowane w metodach pionowych lub poziomych.

Frezowanie kątowe –  narzędzie skrawające znajduje się pod określonym kątem w stosunku do powierzchni przedmiotu obrabianego. Rowek narożny może mieć kąt pojedynczy lub kąt podwójny. Służy do frezowania płaszczyzn, które nie są ani równoległe, ani prostopadłe do osi narzędzia.

Frezowanie formy – podczas frezowania kształtowego narzędzia formujące służą do wytwarzania części o nieregularnych konturach. Możliwe jest cięcie niepłaskie, takie jak kontury, krzywe i promienie. Każdy typ krzywej wymaga specjalnego narzędzia tnącego do tworzenia dokładnych cięć kształtowych.

Frezowanie okrakiem – wykorzystuje parę frezów bocznych do obróbki dwóch równoległych powierzchni przedmiotu obrabianego. Noże są umieszczone w przeciwnych kierunkach i są ustawione tak, że obrabiany przedmiot jest przez nie okrakiem. Ten rodzaj frezowania jest bardziej odpowiedni do frezowania kilku pionowych powierzchni w jednym przejściu.

Oferujemy usługi frezowania CNC dla wszelkiego rodzaju niestandardowych części CNC, niezależnie od tworzyw sztucznych, prostych lub złożonych. Dzięki naszym precyzyjnym 3-, 4- i 5-osiowym centrom frezarskim CNC w połączeniu z innymi zaawansowanymi możliwościami i naszym doświadczonym zespołem możemy zaoferować wysokiej jakości elementy oraz szybką dostawę.